جزییات خبر

تامین سوخت شناورهای استان بوشهر در فصل صید میگو

(شنبه ۱۶ اَمرداد ۱۴۰۰) ۱۰:۴۰

سوخت شناورهای استان در فصل صید میگو بدون وقفه تامین می‌شود

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه بوشهر، مهرداد بیوکی گفت : تمهیدات لازم برای تامین و توزیع سوخت 870 شناور همزمان با فصل صید میگو در این استان در مرداد ماه اتخاذ شده است.

رئیس روابط عمومی منطقه بوشهر افزود : از این شمار شناور 480 قایق دارای مجوز صید و 390 لنج که سهمیه روزانه قایق ها 120 لیتر بنزین و لنج براساس فرمول فائو( قدرت موتور، نوع صید و تلاش دریانوردی ) تعیین می‌شود.

وی یادآور شد: توزیع سوخت شناورها در فصل صید به قیمت یارانه‌ای برای هر لیتر بنزین 1500 تومان و نفتگاز نیز 300 تومان از سوی 26 فروشندگی عرضه سوخت در اسکله‌های صیادی انجام می‌شود.

بیوکی ادامه داد: در چهار ماه نخست پارسال 208 میلیون و 874 هزار لیتر گازوییل مصرف شد که امسال این رقم با یک درصد کاهش به 228 میلیون و 334 هزار لیتر در بخش‌های کشاورزی، حمل و نقل، صید و صیادی، صنایع و دیگر بخش‌ها رسیده است.

ایشان اضافه کرد : مصرف بنزین در چهار ماه پارسال 164 میلیون و 924 هزار لیتر بود که این شاخص در مدت مشابه امسال با بیست درصد افزایش به 197 میلیون و 335 هزار لیتر رسید.

رئیس روابط عمومی منطقه بوشهر در پایان گفت: تاسیسات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه بوشهر در سه شیفت کاری با بهره‌گیری از توان حدود 200 دستگاه نفتکش جاده‌پیما، سوخت مورد نیاز بخش‌های مختلف را تامین و توزیع می‌کنند.

شایان ذکر است منطقه بوشهر با داشتن 6 ناحیه و 78 جایگاه عرضه فرآورده های نفتی و 35 باب جایگاه سی ان جی وظیفه سوخت رسانی به سراسر استان بوشهر را بر عهده دارد.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید
map
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران می باشد.