معرفی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه بوشهر

    

 نقشه

 

   بوشهر 

اینجا سرزمین آفتاب و شرجی است، سرزمین نخل و دریا. بوشهر؛ دیار بزرگ مرد مبارزه با استعمار و نماد آزادی خواهی، شهید رئیس علی دلواری است؛ دیار فائز دل سوخته دشتستانی؛ دیار بزرگ مردان قهرمان نبرد دریایی در جنگ خلیج فارس، شهید مجید مبارکی و شهید نادر مهدوی.
بوشهر؛ با بیش از 700 کیلومتر مرز آبی با خلیج فارس، پایتخت انرژی کشور، دومین میدان گازی بزرگ جهان، شاهراه صادرات بیش از 90% نفت کشور از جزیره خارگ-دُرّ یتیم خلیج فارس- است. مردمان خونگرم و همیشه در صحنه ی این دیار در کارنامه ی تاریخی خود مقاومت در برابر 2834 بار حمله هوائی و موشکی در طول 2888 روز دفاع مقدس را با افتخار ثبت کرده اند.
استان بوشهر با وسعت 23512 کیلومترمربع در جنوب ایران و حاشیه خلیج‌فارس قرار دارد. این استان از شمال به استان خوزستان و کهکیلویه و بویراحمد، از مشرق به استان فارس، از جنوب شرقی به استان هرمزگان و از جنوب و مغرب به خلیج‌فارس محدود است. آب و هوای استان بوشهر به طور کلی گرم است که بیشترین مقدار دمای آن در تابستان به حدود 50 درجه می‌رسد. این استان دارای 9 شهرستان به نامهای : بوشهر، دشتستان، گناوه، دشتی، تنگستان، کنگان، دیّر، دیلم و جم و کل استان دارای 23 بخش، 32 شهر، 44 دهستان و 623 آبادی دارای سکنه است و طبق آخرین براورد جمعیت استان بوشهر در پایان سال 90 ، 1032949 نفر بوده است.
استان بوشهر یکی از مناطق عمده نفت و گاز خیز کشور است به ‌طوری که بیش از 9میدان نفتی با حداقل 18 مخزن بزرگ نفتی در محدوده فلات قاره و 6 میدان با حداقل 9 مخزن نفتی در محدوده خشکی را داراست. قرارداشتن 70 درصد منابع گازی کشور در استان ، برخورداری از 13 درصد ظرفیت تولید نفت در مناطق خشکی و 70 درصد تولید نفت فلات قاره کشور عمده ترین ظرفیتهای استان در حوزه نفت و گاز می‌باشد.
شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه بوشهر یکی از قدیمی ترین شرکت های نفتی با قدمت حدودا یکصد ساله است. این شرکت در استان بوشهر -به عنوان یکی از مناطق مهم و راهبردی کشور- در ذخیره و توزیع فرآورده های مختلف نفتی از جمله بنزین، نفتگاز، نفت سفید، C.N.G و سوخت های هوایی در استان و دیگر استان های همجوار همچون استان کهکیلویه و بویر احمد و قسمتی از استان فارس نقش بسزایی دارد. این منطقه شامل شش ناحیه مرکزی، خارگ، گناوه، عسلویه، دیر و برازجان است و دارای 2 انبار نفتی در نواحی مرکزی و جزیره خارگ با ظرفیت حدود 300 میلیون لیتر است.
وظیفه اصلی شرکت ، نگهداشت و توزیع سوخت و فرآورده های نفتی جهت بخش های مختلف مصرف از جمله کشاورزی، صنعت، شناورهای دریایی، نیروگاه ها، ادارت، بخش خانگی، حمل و نقل زمینی، دریایی و هوایی است. همچنین این شرکت سوخت موردنیاز سایر شرکت های نفتی منطقه از جمله پارس جنوبی، پالایشگاه گاز ولیعصر، پتروشیمی خارگ، فلات قاره بهرگان و ... را تامین می نماید.
شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه بوشهر باتوجه به رسالت ذاتی و حاکمیتی خویش، همواره در زمینه مدیریت توزیع و مصرف سوخت نهایت اهتمام را به کار بسته است به نحوی که با تلاش و مساعی بی وقفه کلیه کارکنان، ضمن تامین سوخت مورد نیاز بخش های مختلف مصرف و شهروندان محترم، نسبت به بهینه سازی توزیع با هدف مدیریت مصرف سوخت همت گماشته و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی با اقدامات و عملیات گسترده موفق به کاهش سنواتی بیش از 23 درصد مصرف سوخت در بخش های مختل
ف به ویژه بخش حمل و نقل شده است و در این رهگذر گام های بلندی با هدف توزیع پایدار و مطلوب سوخت برداشته و ادامه این روند ان شاالله همچنان به قوت خود باقیست.

 

تماس با ما:

بوشهر - میدان قدس - ساختمان شرکت

ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه بوشهر

 

روابط عمومی :    07733340133

پیامگیر :            07733326147

مرکز پاسخگویی:  09627